Oblíbené lokality

OBLÍBENÉ DESTINACE PRO NÁKUP ZAHRANIČNÍ REALITY

Každoročně narůstá počet obyvatel České republiky, kteří zatouží po vlastní nemovitosti v zahraničí. Hlavním důvodem ke koupi zahraniční nemovitosti zůstává rekreační využití a touha po tzv. druhém domově v zahraničí, ale zvolna se zvyšuje počet těch, kteří koupi nemovitosti v cizině vidí jako skvělou příležitost pro investice.

Nejpopulárnějšími destinacemi pro nákup zahraniční reality jsou země, kam Češi nejraději a nejčastěji jezdí na dovolenou. Není tedy překvapením, že se hojně nakupují reality v Chorvatsku, Řecku, Bulharsku a Španělsku. Jelikož jsou Češi vášnivými lyžaři a příznivci horské turistiky, oblíbené jsou i nemovitosti v Rakousku. Zejména majetnější spoluobčané se neomezují pouze na oblast Evropy, z mimoevropských zemí jsou populární reality na Floridě.

Při výběru vhodné reality v zahraničí hraje důležitou roli především atraktivita dané destinace, dobrá dostupnost pozemní, leteckou nebo námořní dopravou i dobrá vybavenost okolí a kvalitní infrastruktura. Pro Středoevropany jsou velice lákavé nemovitosti blízko u moře, ale vily v první řadě na pláži jsou těmi nejdražšími. Čím dále se realita nachází od moře, tím bývá levnější. Někdy hraje významnou roli v kupní ceně i pár stovek metrů.

Zajímají Vás zahraniční reality v různých destinacích? Podívejte se na reality v Chorvatsku, Bulharsku, Řecku, Španělsku, v Rakousku a na Floridě.