Chorvatsko

OBLÍBENÉ OBLASTI PRO KOUPI NEMOVITOSTI V CHORVATSKU

Chorvatsko je jednoznačně nejoblíbenější dovolenkovou destinací pro české turisty. Výhodou Chorvatska je jeho snadná dostupnost automobilem, která společně s krásným mořem, přírodou, architekturou a vstřícností místních obyvatel dělá z této země ideální místo pro druhý domov, ale i pro komerční využití nemovitosti v Chorvatsku.

Nejpopulárnější oblastí pro dovolenou i koupi reality v Chorvatsku je členité pobřeží Jadranu, které je typické čistým mořem a malebnými lokalitami. Pro investory je zde zajímavá zejména Istrie, jeden z největších poloostrovů Jadranského pobřeží, kde vládne mírné kontinentální klima. Pro zbytek Chorvatska je typické klima středomořské.

Chorvatsko je jednou z mála zemí, která je obklopena takovým množstvím ostrovů. Nalezneme zde celkem 69 velkých ostrovů (50 je trvale obydlených) a 656 ostrůvků s rostlinným krytem, které nejsou trvale obydleny. S délkou 68 km je Hvar nejdelším ostrovem, těmi největšími jsou ovšem Krk, Cres a Brač, který je zároveň ostrovem nejvyšším.

V pevninské části jsou nejatraktivnějšími oblastmi pro nákup chorvatských realit zejména okolí Zadaru, Vodice a Šibeniku, město Trogir a Rogoznica a Makarská riviéra. Populární je rovněž vzdálenější město Dubrovník včetně okolí.

 

Přemýšlíte o pořízení nemovitosti v Chorvatsku? Prohlédněte si aktuální nabídku chorvatských realit.