Řecko

OBLÍBENÉ OBLASTI PRO KOUPI NEMOVITOSTI V ŘECKU

Řecký trh s realitami nebyl postižen žádnou krizí díky mnohaleté regulaci výstavby. Naopak jsou řecké reality ideální komoditou pro výhodnou investici. I přes komplikovanou ekonomickou situaci Řecka zůstává tato země bájí a legend mimořádně oblíbenou turistickou destinací. Není se čemu divit, kde jinde naleznete tak bohatou kulturu, překrásnou přírodu, průzračnou vodu tří moří, báječnou kuchyni a nadmíru vstřícné místní obyvatele.

V pevninské části Řecka turistickému ruchu dominuje Olympská riviéra, jejíž popularita neustále roste. Pod majestátnou horou Olymp se rozprostírá malebná krajina a nádherné písčité pláže omývané průzračným mořem. Olympská riviéra je navíc cenově velice výhodná lokalita pro nákup nemovitosti v Řecku, je zde veliký výběr různých typů realit, malebné domky ve vesničkách pod Olympem, vily v nadmořské výšce kolem 500 m i apartmány u moře.

řeckých poloostrovů jsou nejoblíbenější Chalkidiky a Peloponés. Tři výběžky poloostrova Chalkidiky, které ční do Egejského moře, jsou nápadně podobné ostnům Poseidonova trojzubce. V blízkosti Chalkidiky se nachází mezinárodní letiště Thessaloniky v Soluni, druhém největším městě Řecka. Peloponés je největším řeckým poloostrovem, s pevninou je spojen úzkou šíjí. Západ ostrova je téměř neobydlený a má velmi divoký ráz. Celý poloostrov je značně členitý, najdeme zde vysoké hory, náhorní plošiny i přímořské roviny.

Velice populární jsou řecké ostrovy, kterým kraluje Kréta a Rhodos. Největším ostrovem je Kréta, nachází se zde dokonce dvě mezinárodní letiště. Mnoho krétských pláží získá každý rok Modrou vlajku (mezinárodní ocenění za upravenost, vybavenost a vzhled pláží a čistotu moře). Sever ostrova, kde žije skoro 90% obyvatel je více hospodářský i turistický, velice vhodný pro investice do řecké reality. Jih je velmi klidný, ideální pro rekreační využití nemovitostí, které jsou zde ovšem dražší.

Rhodos je čtvrtým největším řeckým ostrovem ležícím v Egejském moři pouhých 10 km od Turecka. Ostrov je bohatý na turistické památky, ale ohromí zejména milovníky přírody, které uchvátí bohatá fauna a flora, vysoké útesy a nádherné pláže oceněné Modrou vlajkou. Rhodos je zároveň jedno z nejvíce slunných míst Řecka.

 

Máte raději kontinentální Řecko, poloostrovy nebo řecké ostrovy? Nabízíme velký výběr řeckých realit ve všech částech země.