Španělsko

OBLÍBENÉ OBLASTI PRO KOUPI NEMOVITOSTI VE ŠPANĚLSKU

Pro nákup reality ve Španělsku je nyní ideální doba, neboť španělské nemovitosti, které od roku 2007 prodělaly cenový pád, jsou nyní ke koupi za velmi příznivé tržní ceny a předpokládá se, že tržní hodnota rezidencí nyní naopak poroste.

Vzhledem k faktu, že oblast Costa Blanca má velice příznivé klimatické podmínky a nejteplejší moře, je i nejoblíbenější lokalitou pro koupi nemovitosti ve Španělsku. Pokud doplníme, že tato oblast je jednou z nejkrásnějších částí pobřeží Španělska s minimem srážek a velmi dlouhou sezónou a možností koupání v moři, je popularita Costa Blanca zřejmá. Celá oblast je navíc Světovou zdravotnickou organizací (WHO) označena za léčebnou, díky čistému moři a jedinečnému mikroklimatu s vysokým obsahem jódu v ovzduší z několika slaných jezer.

Mezi jihem a severem Costa Blanca leží město Alicante, které je zároveň hlavním městem této oblasti. Alicante uspokojí snad každého návštěvníka, jelikož je městem nevšedních kontrastů. Najdeme tu bohatý noční život a spousty obchodů, ale i starobylé kostely, pevnosti, krásné parky a zahrady a samozřejmě nádherné písčité pláže s veškerou vybaveností. Nejrušnějším místem ve městě je přístav s velkým množstvím diskoték, barů a restaurací i golfovým hřištěm a jachtařským klubem.

Jih Costa Blancy je plný krásných míst a oblastí, které zaujmou návštěvníky i zájemce o koupi španělské reality. Významným turistickým střediskem je Santa Pola, která leží v blízkosti přírodní rezervace „Salinas“. Přírodní rezervace nalezneme i kolem městečka Guardamar del Segura, kde najdeme i jednu z nejkrásnějších pláží Španělska, lemovanou písečnými dunami a borovicovými háji. Blahodárné účinky solných jezer si zas můžete užít ve městě Torrevieja, který je jedním z hlavních producentů soli v Evropě.

Severní Costa Blanca za jihem rozhodně nezaostává. Město Denia si zamilují všichni milovníci moře, kteří si zde užijí 20 km písečných pláží ohodnocených Modrou vlajkou. Příznivci vodních radovánek jistě zaujme i námořní město Denia, které krom 25 km pláží nabízí i krásné historické jádro. Obdivovatelé přírodních krás zas rádi zavítají do Calpe, kde budou obdivovat neobvyklý útes uprostřed města. Malebné uličky a zajímavá architektura je zas lákadlem města Altea. Vyznavači moderních rušných měst jistě zakotví ve městě Benidorm, kterému se přezdívá španělské Miami.

 

Ve Španělsku je mnoho úchvatných destinací, které mohou být Vaším druhým domovem. Prozkoumejte rozsáhlou nabídku nemovitostí ve ŠpanělskuCosta Blanca, na Mallorce, Kanárských ostrovech a dalších oblastech.